Thursday, March 31, 2016

СПЕКТАКЛ ВО НЕДЕЛА: Второ полувреме од дербито помеѓу лутите ривали ФК Вардар Неготино и ГФК Тиквеш од КавадарциВо недела на градскиот стадион во Неготино ќе се одигра второто полувреме од дербито помеѓу лутите ривали ФК Вардар Неготино и ГФК Тиквеш од Кавадарци.

Имено, за натпреварот во недела веќе се продадени 2000 влезници, а собраните средства ќе бидат донирани во хуманитарни цели, причина повеќе во што е можно поголем број љубители на фудбалот да дојдат и да го бодрат својот тим.

0 comments:

Post a Comment


ЗАНИМЛИВОСТИ

КУЈНА

МУЗИКА

ЕПРОСКОП